Sürekli Web Asistanlığı Nedir?

by saiddagli
Yayın Tarihi: Güncelleme Tarihi: 355 views

Web tasarımı, akla ilk gelenin aksine, yalnızca bir web sitesinin hazırlanmasından ibaret değildir. Müşterilerinizin ya da ziyaretçilerinizin sizi ilk fark ettikleri andan, web siteniz içerisinde aksiyon almalarına kadar (bu aksiyon bir satış olabilir, iletişime geçme olabilir ya da bir yazının okunması olabilir) her adım, sizin web projenizin “deneyim” kısmını oluşturur. Yeni bir web projesine başlarken veya var olan web projenizi güncellerken, bu projenin tüm adımlarını bir bütün olarak değerlendirebilmelisiniz. Bu konuda da size yardımcı olacak bir web asistanına ihtiyaç duyarsınız. Peki web asistanlığı nedir? Sürekli web asistanlığı nedir?

Sürekli Web Asistanlığı

İhtiyaç Analizi

Her firmanın, kurumun ve kişinin bir web projesinden beklentisi farklı olmalıdır. Eğer bir e-ticaret sitesi kuruyorsanız, bu web deneyimini bir devlet dairesininki gibi tasarlayamazsınız. Benzer türler içerisinde dahi, her projenin gereksinimleri ve potansiyelleri birbirinden farklılık gösterebilir. İşte bu noktada, sizin ihtiyaç analizinizi çıkarabilecek bir uzmana ihtiyaç duyarsınız.

Bir web asistanı, sizin ihtiyaç analizinizi ortaya koyarken, neye ihtiyaç duyduğunuz kadar neye ihtiyacınızın olmadığını da belirler. Böylelikle, kaynaklarınızı (maddi kaynaklar, zaman ve efor) daha etkili ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, eğer siz B2B (business-to-business) iş yapan ve kontrat üzerine işe başlayan bir firma iseniz sizin web projeniz, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin en etkili şekilde gösterildiği ve iletişime geçmenin gayet kolay olduğu bir web sitesi etrafında şekillenmelidir. Her ne kadar ürün satan bir firma olsanız dahi, sizin bir e-ticaret altyapısına zaman ve para harcamanız gereksiz olacaktır.

Potansiyel Analizi

İhtiyaç analizinin en önemli unsurlarından biri de potansiyel analizidir. Web projesine başlamadan önce, projenin sahibi olan firma, kurum veya kişinin, bu projenin ne kadarını kaldırabileceği de göz önünde tutulmalıdır. Yalnızca üç çalışanı olan bir firma, örneğin, telefon destek hattı hizmeti sunamayabilir. Bununla birlikte, ilgili çalışanların bir yönetim paneline aşina olması (mesela Wordpress-Drupal ya da Cpanel-Plesk) web projenizi bu paneller etrafında şekillendirmenizi gerektirebilir.

Bir web asistanı, sizin ihtiyaçlarınızı ve potansiyellerinizi değerlendirerek, sizin bütçenize en uygun web projesini tasarlayacak ve size sunacaktır. Bu projeyi kabul etmeniz dahilinde, ilgili projenin gerçekleştirilmesi için gereken iş gücünü bir araya getirecek ve projenizi gerçekleştirecektir.

Web Asistanlığı

Sürekli Web Asistanlığı Nedir?

İletişim çağında, yani iletişim araçlarının ve biçimlerinin çok hızlı değiştiği ve yenilendiği bir zamanda, web projenizin statik-durağan olmasını istemezsiniz. Günün ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap vermek ve gerekli yenilemeleri anında uygulayabilmek için sürekli bir web asistanına ihtiyaç duyarsınız.

Eğer büyük bir firma ya da kurumsanız ve bünyenizde çalışan bir webmaster (web uzmanı) varsa, böyle bir hizmeti dışarıdan almanıza gerek olmayabilir. Ama bir KOBİ iseniz ya da profesyonel hizmet sektöründe çalışan biriyseniz, web projenizi bir defada tasarlatıp hiçbir destek almadan bunu sürdürebilmeniz mümkün değildir.

Webbist.net olarak, sizin web projenizi tasarlamak ve uygulamakla kalmıyor, aynı zamanda size sürekli bir web asistanlığı hizmeti sunuyoruz. Kişisel web asistanınız, ihtiyaçlarınız ölçüsünde size 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Web projeniz ile ilgili değişiklikleri, eklemeleri ve çıkarmaları sizin için yapıyor ve bu sürede sitenizin çalışır vaziyette olmasına özen gösteriyoruz. Yine ihtiyaçlarınız dahilinde, yazılım güncellemelerinizi yapıyor, sitenizin yedeklemelerini yönetiyor, yaşayabileceğiniz sorunlarla alakalı önleyici çözümler geliştiriyoruz. Ayrıca, aylık site istatistiklerinizi sizin için çıkarıyor, bu istatistikleri yorumlayarak gelecek stratejinizi belirlemenize yardımcı oluyoruz.

Sürekli Web Asistanlığı Yanında Alabileceğiniz Diğer Hizmetler

Webbist.net, Diartisan Co.’nun web tasarımı üzerine özelleşmiş bir markasıdır. Sürekli bir web asistanlığı hizmetinin yanında Diartisan Co.’dan sosyal medya, grafik tasarım, video tasarım ve kurumsal iletişim hizmetleri de alabilirsiniz. Online görünürlüğünüzü tek bir kaynaktan yönetmek, marka değerinizi yükseltmek ve sosyal medyayı çok daha aktif bir şekilde kullanabilmek için, kişisel asistanınıza WhatsApp’tan hemen ulaşın.

Yorum Bırak

×

Merhaba!

Kişisel Web Asistanınız'la hemen iletişim kurmak için  şu anda müsait olan ekip arkadaşlarımızdan birini seçebilirsiniz.

×